Όλα όσα ζήσαμε στη συναρπαστική Gazzetta Night στην πλατεία Αγίας Παρασκευής

Οι βραδιές Euro έγιναν λίγο πιο απολαυστικές με το Ultrex Men και το AXE.

Τα παιχνίδια του EURO 2024 ήταν γεμάτα συγκινήσεις. Εντυπωσιακά γκολ, αξέχαστες φάσεις και πανηγυρισμούς μπροστά στις οθόνες.

Έτσι, σε συνεργασία με το Ultrex Men και το AXE πήγαμε... πλατείες και φυσικά κάναμε μια στάση στην πλατεία Αγίας Παρασκευής.

Πάμε να δούμε αναλυτικά τι έγινε.

Από νωρίς το απόγευμα της Τρίτης (9/7), όλα ήταν έτοιμα. Η γιγαντοοθόνη στήθηκε, τα banners και οι καρέκλες τοποθετήθηκαν πάνω στην πλατεία και ο κόσμος άρχισε να παίρνει τη θέση του για να παρακολουθήσει τον μεγάλο ημιτελικό.

Oι Gazzetta Nights, οι βραδιές που έχουν γίνει πλέον θεσμός σε αυτό το EURO, είναι open και περιμένουν όλους τους φίλους του ποδοσφαίρου να απολαύσουν μαζί μας τα κορυφαία παιχνίδια του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Έτσι και στην πλατεία Αγίας Παρασκευής, ο κόσμος άρχισε να μαζεύεται από το απόγευμα, όλοι πανέτοιμοι για το μεγάλο παιχνίδι μεταξύ Ισπανίας - Γαλλίας αλλά και για τα διαδραστικά παιχνίδια που ήταν στημένα on the ground.

Όπως και στα προηγούμενα Gazzetta Nights, έτσι και σε αυτό, το αγαπημένο πια παιχνίδι του στόχου έκλεψε τις εντυπώσεις.

Πολλοί αποπειράθηκαν να σουτάρουν στη μεγάλη φουσκωτή μπάλα και να βρουν στόχο. Τα πράγματα φυσικά δεν ήταν εύκολα και όποιοι τα κατάφερναν, πανηγύριζαν ξέφρενα αποθεώνοντας ο ένας τον άλλον.

Ξέραμε πως το Ισπανία - Γαλλία θα ήταν μεγάλο παιχνίδι. Όμως, όσο και να περιμέναμε μεγάλες φάσεις, το ματς κατάφερε να μας εκπλήξει.

Ο Βασίλης Τσίγκας και ο Γιάννης Μπαϊρακτάρης πήραν τα μικρόφωνα και προλόγισαν το ματς, καταλαβαίνοντας εξαρχής πως η πλειοψηφία του κοινού ήταν με το μέρος της Ισπανίας.

Mόλις στο 9ο λεπτό, ο Ραντάλ Κολό Μουανί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας το προβάδισμα στη Γαλλία. Ο ενθουσιασμός της Γαλλίας, ωστόσο κράτησε μόλις 12 λεπτά, αφού η Ρόχα ισοφάρισε με γκολ του Λαμίν Γιαμάλ. Ένα ιστορικό γκολ, αφού ο Καταλανός, σε ηλικία 16 ετών και 362 ημερών, έγινε ο νεότερος σκόρερ στην ιστορία του Euro.

Την ώρα που όλοι αποθέωναν το επικό γκολ του Γιαμάλ και μόλις 4 λεπτά μετά, ο Ντάνι Όλμο πέρασε με ντρίμπλα τον Τσουαμενί και κατάφερε να κάνει το 2-1 για την Ισπανία.

Φτάνοντας στο ημίχρονο με τα τρία γκολ να έχουν έχουν ήδη μπει, η βραδιά είχε άλλη μία έκπληξη για τους παρευρισκόμενους.

Το AXE και το ULTREX στο διάλειμμα του ημιχρόνου μοίρασαν στους φιλάθλους goodie bags με προϊόντα που αναβαθμίζουν την καθημερινή περιποίηση.

Tο Ultrex Men ήταν για άλλη μία φορά μαζί μας, φέρνοντας το Active Clean με ενεργό άνθρακα, καθώς και το Deep Clean Action και το Oil Control Refresh με νέα Τεχνολογία Ultra Performance που προσφέρει έως 100% προστασία από την πιτυρίδα*.

Παράλληλα, το AXE μάς παρουσίασε τη νέα σειρά Fine Frangrance Collection με τη νέα επαναστατική τεχνολογία AXE με Διπλή Δράση, που καταπολεμά την κακοσμία και χαρίζει ακαταμάχητο άρωμα.